Gönderen Konu: Mercedes-Benz X-Class Türkiye'de satışa sunuldu.  (Okunma sayısı 1436 defa)

Ulaşım Turkey

  • Genel Koordinatör
  • Deneyimli Üye
  • *******
  • İleti: 119
Mercedes-Benz X-Class Türkiye'de satışa sunuldu.
« : 03 Aralık 2017, 19:49:10 »Pick-up pazarının değişen ihtiyaçlarına göre tasarlanan Mercedes-Benz X-Class; modern tasarımı, dayanıklılığı ve yüksek arazi performansı özellikleri ile aralık ayından itibaren Türkiye’de satışa sunuldu.

2017 yılı temmuz ayında Güney Afrika Cape Town’da dünya tanıtımı gerçekleştirilen Mercedes-Benz X-Class, aralık ayında Türkiye pazarında satışa sunuldu. Araç, merkezinde Mercedes-Benz yıldızı bulunan çift çıtalı büyük ön ızgarası, aracın güçlü duruşunu destekleyen uzun motor kaputu ve LED teknolojisi seçeneğine sahip far tasarımıyla dikkat çekiyor.Mercedes-Benz X-Class‘ın dört ve altı silindirli motor seçenekleri bulunuyor. Mercedes-Benz, X-Class’ı X 220 d (163 BG/120kW) ve X 250 d (190 BG/140 kW) olmak üzere iki farklı motor seçeneği ile sunarken, 2018 yılı ortasında ürün yelpazesine V6 dizel (258 BG/190 kW) motor seçeneğini de ekleyecek.

Mercedes-Benz X-Class, konfor odaklı süspansiyon geometrisi ve hava kanallı ön ve arka diskleri sayesinde arazi dışında kullanıcısına yüksek asfalt sürüş performansını da sunan ilk pick-up olarak öne çıkıyor. Aynı zamanda X-Class, on iki tuşlu çokişlevli direksiyon simidinin ayarlanabilir özelliği sayesinde ergonomik vücut duruşunu iyileştiriyor ve rahat bir konumda şürüş keyfini olanaklı hale getiriyor. Mercedes-Benz X-Class, tüm zeminler için dört tekerlekli çekiş sistemi sunuyor. Araç, low mod (Düşük hızda 4×4) ve 4MATIC kilitli dingil diferansiyeli ile her türlü yol ve zemin koşulunda kullanılabiliyor.
X-CLASS PURE
X-Class Pure, sağlamlık ve fonksiyonellik gerektiren işlerde idealliği sunuyor. Her türlü işi sırtlayan X-Class Pure aynı zamanda konforu ve tasarımıyla müşteri teslimatları, sevkiyatlar ve özel kullanımlar olmak üzere farklı beklentileri de karşılıyor.

X-CLASS PROGRESSİVE
Güçlü karakteriyle iş amaçlı kullanıma uygun olmasının yanı sıra hem tarzı hem konforu ile kişisel kullanımda da müşterilerin beklentilerine cevap veriyor.

X-CLASS POWER
Ürün yelpazesinin bir diğer seçeneği olarak sunulan ve şehir yaşamı için sunduğu yüksek donanım paketi ile dikkat çeken X-Class Power, tarz, performans ve konfora önem verenler için seçenek oluşturuyor.

Pure donanım seviyesinde boyasız olan ön tampon, Progresive seviyesinde gövde renginde boyanırken, ürün yelpazesinin tepe noktasını oluşturan Power donanım seviyesinde ise krom eklentiler ile sunuluyor. Her donanım seviyesi dokuz farklı gövde rengi ve donanım seviyesine bağlı olarak farklılık gösteren 17, 18, 19 inç ebatlarında farklı jant alternatifleriyle sunulabiliyor.

ZENGİN KONFOR VE GÜVENLİK DONANIMLARI İLE ÇITAYI YÜKSELTİYOR
Mercedes-Benz X-Class, zengin konfor ve güvenlik donanımlarına sahip. Kaza anında çarpışmanın etkisini azaltan ön ve arka burulma noktalarıyla oluşan aracın sağlam gövdesi yüksek güvenlik seviyesi için temel oluştururken, yedi adet hava yastığı ve iki adet çocuk koltuğu bağlantı noktası da edilgin güvenliği destekliyor. Etkin güvenlik ise “Etkin Fren Asistanı” ve “Şerit Takip Asistanı” gibi elektronik sistemlerle sağlanıyor. Elektronik Stabilite Programı, Hız Sabitleme Sistemi, ön ve arkada disk frenler standart olarak sunulurken, isteğe bağlı olarak altı adet LED kümesi ile sınıfının en yüksek aydınlatma seviyesini sunan LED farlar ve 360 derece geri görüş kamerası da sipariş edilebiliyor.